Jaké je složení vašich produktů z včelího vosku?

Svíčky vyrábíme z čistého, surového, 100% včelího vosku od našich sousedů, včelařů z Podřipska. Jeho barva se může mírně lišit v závislosti na potravě včeliček a dalších faktorů – vosk není nijak barvený. Používáme přírodní bavlnu na knoty svíček i voskové ubrousky.

Proč svíčky po nějaké době na povrchu bělají - a není to plíseň?

Svíčky mohou v průběhu času lehce zešednout a na povrchu se často objeví bělavý povlak, tzv. včelí květ. Nejedná se o plíseň – jde o přirozený proces, který je známkou kvalitního, čistého přírodního vosku. Profesionální svíčkoznalci dokonce dokáží ocenit kvalitu květu, obzvlášť když se nápadně podobá jinovatce. Pokud však dáváte přednost lesklému povrchu svíčky, stačí ji lehce otřít jemným hadříkem či gázou, případně mírně zahřát třeba fénem. U
svíček se také často objevuje kolem knotu prasklina, což je opět známkou pravosti vosku. Stačí trochu nahřát na povrchu a prasklina zmizí.

Jak vykuřovat - používat vykuřovací svazek?

Zavřeme doma všechna okna i dveře. Připravíme si misku nebo talířek a hrnek s trochou soli nebo písku. Při rituálu je dobré myslet na svůj záměr nebo si ho odříkat nahlas, požádat ochranné síly o pomoc a podporu, zpívat… Svazek zapálíme, necháme doutnat a projdeme celý byt či dům, kouř nasměrujeme do všech koutů. Držíme si pod ním misku či talířek, aby nám ohořelé bylinky nepadaly na zem. Občas je potřeba svazek znovu zapálit, avšak není nutné ho spálit celý najednou. Svazek uhasíme zapíchnutím do hrnku se solí či pískem. Potom otevřeme okna a dveře a rychle vyvětráme. Poděkujeme síle bylin.

Jak vyčistit skleněný kalíšek nebo svícen od zbytků vosku?

Nejjednodušším způsobem, jak odstranit včelí vosk ze svícnu (nejen skleněného), je
umístit jej na několik hodin do mrazničky. Po vyjmutí z mrazničky jednoduše odloupejte vosk, omyjte svícen či kalíšek teplou mýdlovou vodou a nechte oschnout.

Proč používat svíčky z včelího vosku?

Včelí vosk má blahodárné účinky pro lidský organismus – narozdíl např. od parafínu, jehož hoření může do ovzduší uvolňovat toxické látky (parafín je vedlejším produktem ropných rafinérií). Svíčky z pravého včelího vosku mají uklidňující medovou vůni, pomáhají čistit a ionizovat vzduch, pohlcují kouře a pachy a jsou vhodné i k zapálení v prostředí alergiků, dětí a domácích zvířat. Vydávají jasné hřejivé světlo bez dýmu. Povzbuzují kreativitu a podporují aktivitu snů – pomáhají tak ke zdravějšímu spánku. Včelí vosk se používá při apiterapii, hoření svíček z včelího vosku příznivě působí např. na horní cesty dýchací. Jsou i krásným dárkem nejen pro vyznavače přírodního životního stylu.

Jak vykuřovat - používat vykuřovací směs?

Zavřeme doma všechna okna i dveře. Připravíme si kadidelnici (stačí stará keramická mistička naplněná cca do 3/4 pískem nebo solí). Do pinzety či kleští na uhlíky uchopíme samozápalný uhlík a sirkou nebo zapalovačem ho zespodu zapálíme. Počkáme asi 15-20 vteřin než uhlík přestane jiskřit a kouřit a položíme jej do kadidelnice na písek. Asi po půl minutě, kdy se uhlík začne zbarvovat do šeda, již můžeme na uhlík po troškách sypat vykuřovací směs. Uhlík hoří 20-80 minut (podle velikosti) a během této doby můžete kdykoliv podle potřeby vykuřovadlo přisypat. Zpočátku je lepší dávat vykuřovadla na uhlík méně, přidat se dá vždycky. Po čase sami zjistíte, jak velká dávka vám vyhovuje a je příjemná. Výjimkou jsou např. očišťovací rituály, kdy se dbá spíše na účinek a mělo by se dát vykuřovadla více, aby byl prostor dostatečně zakouřen.
Písek ani sůl není třeba po každém vykuřovaní měnit, stačí odebrat již použitý vyhořelý uhlík se zbytky vykuřovadla. Vykuřovadla nikdy nezapalujte přímo, musí se zahřát, ne zapálit.
Během hoření nenechávejte kadidelnici bez dozoru, uhlík lze uhasit pouze vhozením do vody.

UPOZORNĚNÍ 

Nikdy nenechávejte svíčku nebo kadidelnici se žhnoucím uhlíkem bez dozoru. Jestliže zapalujete více svíček najednou, nechte mezi jimi dostatečný rozestup. Neumisťujte svíčky ani kadidelnici do průvanu. Svíčky chraňte před dětmi a domácími mazlíčky. Svíčku či kadidelnici vždy umístěte na ohnivzdornou podložku a odstraňte z blízkosti hořlavé látky. Pokud do svíčky spadnou nějaké hořlavé nečistoty, odstraňte je. Pokud svíčka hoří příliš vysokým plamenem, zhasněte jí a zkraťte knot. Pokud svíčka kape, uhaste ji, odstraňte z průvanu a znovu ji zapalte. Nedotýkejte se skleněného kalíšku v době hoření a bezprostředně po dohoření svíčky, hrozí popálení.

Pokud máte další dotazy

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žádné produkty v košíku.